lingwistyka-a-polityka-slownik-pojec-politycznych-i-spolecznych-krajow-europy-srodkowej-i-wschodniej-b-iext9324331

Lingwistyka a polityka : słownik pojęć politycznych i społecznych krajów Europy Środkowej i Wschodniej

ISBN: 978-83-7151-773-0
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo: Elipsa

Tom „Lingwistyka a polityka” zawiera 20 tekstów stanowiących podsumowanie etapu prac nad „Słownikiem pojęć politycznych i społecznych krajów Europy Środkowej i Wschodniej” (SPPS) – projektem, który powstał w wyniku współpracy z Université de Nancy i obejmował kraje : Polska, Litwa, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Serbia, Chorwacja, Macedonia, Bułgaria.

Prace te zostały wygłoszone w postaci referatów na międzynarodowej konferencji naukowej „Słownik pojęć politycznych i społecznych krajów Europy Środkowej i Wschodniej”, która odbyła się w dniach 23-24 lutego w Warszawie. Teksty prezentują dorobek poszczególnych badaczy i zespołów badawczych w zakresie realizowanego projektu..