Humanistyka przeszłości a przyszłość humanistyki : polonistyka na przełomie wieków w nowej Europie

5.25 zł 2.10 zł Na stanie

ISBN: 83-87608-69-6
Rok wydania: 2003

Humanistyka przeszłości a przyszłość humanistyki : polonistyka na przełomie wieków w nowej Europie : majowe spotkanie polonistów i slawistów zagranicznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 7-11 maja 2002.

Tom zawiera materiały ze spotkania polonistów i slawistów, które odbyło się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego Warszawskiego dniach 7-11 maja 2002 r. zawierające refleksje dotyczące przeobrażeń w języku, kulturze, literaturze wieku XX w. Ich podstawowy wątek stanowią rozważania na temat zjawisk, procesów, wartości w wymienionych sferach, które odeszły, odchodzą lub zyskują nowy kształt w wieku XXI. Znaleźć tu można także próbę odpowiedzi na pytanie, jakie jest miejsce humanistów – filologów i kulturoznawców, polonistów i slawistów, ludzi nauki, kultury i sztuki w nowej Europie XXI wieku.