Język – Historia – Kultura. Tom I

26.25 zł Produkt chwilowo niedostępny

ISBN: 83-87608-28-9
Rok wydania: 2002

Zamieszczone w tym tomie opracowania powstały jako swoisty komentarz do prowadzonych przeze Autora wykładów i seminariów. Materiały poseminaryjne jednej strony są próbą zreferowania wybranej literatury przedmiotu, z drugiej zaś – próbą zapisu niektórych przemyśleń i pomysłów, które rodziły się w różnym czasie i niejednokrotnie szereg lat pozostawały jedynie w formie notatek. Tylko część z nich ukazała się dotąd w formie publikacji. Stąd czasem może nazbyt eseistyczny styl tych tekstów, który jednak oddaje atmosferę intelektualną auli uniwersyteckiej. Kwestie tu przedstawione stanowią zaledwie niewielki wycinek zagadnień dotyczących dziejów języka polskiego i ich związków z dziejami kultury, chronologicznie dotyczący przede wszystkim okresu staropolskiego.