Sięgnąć poza wzrok : doświadczenia percepcyjne w krótkich formach prozatorskich Bolesława Prusa : teksty i konteksty

ISBN: 978-83-64111-37-2
Rok wydania: 2015

Książka składa się z pięciu części określających rozmaite aspekty percepcyjnego doświadczenia  bohatera nowel Bolesława Prusa. W każdym z rozdziałów odnaleźć można zbiór interpretacji kilku małych próz. W obrębie danej części łączy je eksplorowanie podobnego kręgu ludzkich doznań.

Większość interpretowanych utworów należy do nowelistyki Bolesława Prusa, jakkolwiek są one osadzone w kontekście rozważań nad małymi narracjami Marii Konopnickiej, Adolfa Dygasińskiego, Elizy Orzeszkowej oraz Henryka Sienkiewicza.

Praca powstała dzięki użytecznej pomocy Akademickiej Biblioteki Cyfrowej prowadzonej przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW.