Wykład wierszy : antologia poezji studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

ISBN: 978-83-62100-76-7
Rok wydania: 2011

Przejrzeli: Jarosław Klejnocki i Dariusz Dziurzyński

Książka ta jest zbiorem wierszy napisanych przez studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie jest to ani współczesna manifestacja artystyczna, ani spełnienie indywidualnych ambicji twórczych. Chodziło raczej o pozostawienie świadectwa literackiego młodych polonistów. Wykład wierszy obejmuje część dorobku tych autorów, którzy studiowali na Wydziale Polonistyki na przełomie lat 2009-2010. Studenci Wydziału Polonistyki to nie tylko studenci filologii polskiej, ale także kulturoznawcy, slawiści, studenci, którzy w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych realizują program jednostek Wydziału Polonistyki.