cf0744c4-5b10-4330-8a81-a474482ecaf7

Z pogranicza leksykografii i językoznawstwa: studia o słowniku jednojęzycznym

ISBN: 83-87608-87-4
Rok wydania: 2001

Książka ta jest zbiorem studiów o zróżnicowanej tematyce, połączonych jednak wspólnym pochodzeniem. Powstały one jako efekt prac nad Innym słownikiem języka polskiego i stanowią nie tyle ich podsumowanie, co przede wszystkim analizę metodologicznych założeń tego słownika. Nie jest to jednak książka o konkretnym słowniku — raczej o leksykografii widzianej z jego perspektywy i o niektórych problemach językoznawstwa ocenianych ze stanowiska praktycznej leksykografii.

Książka ta została napisana tak, aby mogła służyć jako wprowadzenie do studiowania słowników i jako lektura uzupełniająca z zakresu językoznawstwa, zwłaszcza polonistycznego. Jej głównym odbiorcą będą zapewne studenci kierunków filologicznych oraz językoznawcy. Jest to także książka dla leksykografów, od których Autor wiele się nauczył i którym chciałby się w ten sposób odwdzięczyć.