Zabawy pożyteczne prozą : z przyjacielstwa Andrzejowi K. Guzkowi uczynione i Jemuż dedykowane

ISBN: 978-83-62100-32-3
Rok wydania: 2010

Książka „Zabawy pożyteczne prozą” poświęcona jest doktorowi nauk humanistycznych Andrzejowi K. Guzkowi. Pierwszy zamysł jej wydania zrodził się z początkiem roku 2004 i zaowocował listem skierowanym do „Pracowników, Przyjaciół, Sympatyków i Adeptów Polonistyki Warszawskiej”, w którym połączono dwa cele honoryfikatywne planowanej wówczas prezentacji: sześćdziesięciolecie (odnowionej w 1945 r.) polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz czterdziestolecie pracy na tejże polonistyce Adresata niniejszej książki. Złożone w latach 2004-2005 na ręce Komitetu Redakcyjnego teksty, kilka lat opracowywane, doczekały aktualnej, indywidualnej motywacji – jubileuszu zawodowego adresata i „dedykanta”.
Zbiór wypowiedzi różnych pokoleń badaczy jest wspólnym wyrazem szacunku wobec pracy znakomitego historyka literatury oświecenia i organizatora życia akademickiego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego,