Vita memoriae, magistra vitae : nauczanie języków klasycznych i kultury antycznej w Gimnazjum i Liceum Państwowym im. Tadeusza Reytana w Warszawie : praca zbiorowa

5.25 zł Produkt chwilowo niedostępny

ISBN: 83-89663-31-7
Rok wydania: 2005

„(…) Publikacja zasługuje na uwagę z wielu względów: jest ciekawym „Varsavianum”, uzupełniającym przyszłą monografię o jednej z najważniejszych szkół średnich w Warszawie XX w., materiałem do dziejów oświaty w Polsce, jest ważnym przyczynkiem do historii kultury narodowej w okresie budowania samodzielnego państwa po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Odkrywamy dzięki niniejszej publikacji zapoznanie karty tej historii – udział filologów klasycznych w budowie kultury odrodzonej Polski, w tworzeniu szkolnictwa średniego o ujednoliconych i nowoczesnych programach nauczania, w dyskusjach o roli, jaką nauczanie języków klasycznych i kultury antycznej ma spełniać w nowoczesnym szkolnictwie XX w., szerzej – roli kultury antycznej w budowaniu tożsamości narodu powracającego po długoletniej niewoli do europejskiej rodziny państw.”

(Z recenzji dr. hab. Mieczysława Mejora)

Działalność księgarni Polon jest zawieszona do lutego 2021. Kontakt: ksiegarniapolon@uw.edu.pl