Bez tytułudsf

Gramatyka opisowa języka polskiego w ćwiczeniach

21.00 zł Produkt chwilowo niedostępny

ISBN: 978-83-65667-52-6
Rok wydania: 2017

Redakcja: Marta Chojnacka-Kuraś Marta Falkowska Celina Heliasz-Nowosielska Monika Jabłońska Alicja Wójcicka.

Książka, którą oddajemy do Państwa rąk, zawiera różnorodne ćwiczenia z zakresu gramatyki opisowej współczesnego języka polskiego. Niniejszy zbiór zadań adresowany jest przede wszystkim do studentów filologii polskiej, dla których gramatyka opisowa języka polskiego jest jednym z przedmiotów należących do minimum programowego.

Materiał podzielono na cztery działy: fonetykę z fonologią, słowotwórstwo, fleksję i składnię. Podział ten odzwierciedla program nauczania gramatyki opisowej przyjęty na polonistyce warszawskiej oraz strukturę egzaminu pisemnego z tego przedmiotu. W każdym z działów wyodrębniono mniejsze zestawy zadań, różnorodne pod względem zakresu, co w zamyśle redaktorek powinno ułatwić korzystanie ze zbioru osobom, które chcą sprawdzić swoją wiedzę z danego działu.

Na końcu książki zamieszczono rozwiązania wszystkich zadań i to – jak się wydaje – można uznać za najistotniejszy walor naszego opracowania w porównaniu z innymi wartościowymi publikacjami dostępnymi na rynku.”
Ze „Wstępu”

SPIS TREŚCI:
WSTĘP

1. FONETYKA I FONOLOGIA

2. SŁOWOTWÓRSTWO

3. FLEKSJA

4. SKŁADNIA

5. ODPOWIEDZI DO ZADAŃ

6. LITERATURA

Możesz lubić także…

UWAGA! W czerwcu 2020 rozpoczyna się remont w siedzibie pomieszczeń księgarni. Zamówienia złożone i opłacone w tym czasie będą realizowane z opóźnieniem. Utrudnienia potrwają do września. Bardzo przepraszamy za niedogodności.