analiza gniazdowa

Porównawcza analiza gniazdowa wybranych leksemów neutralnych i nacechowanych ekspresywnie

ISBN: 83-7151-397-6
Rok wydania: 2001
Wydawnictwo: Elipsa

Prezentowana praca jest nieznacznie zmodyfikowaną wersją rozprawy doktorskiej, która powstała w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Uwzględnione badania rzuciły nowe światło na zjawisko niewystępowania rozbudowanych grup nominalnych z przymiotnikami, przysłówkami, rzeczownikami w funkcji atrybutywnej i „konturowości” wypowiedzi w języku mówionym, wskazując na nieobecność przysłówków w gniazdach leksemów ekspresywnych i duży udział rzeczowników w całości materiału potocznego.

UWAGA! W czerwcu 2020 rozpoczyna się remont w siedzibie pomieszczeń księgarni. Zamówienia złożone i opłacone w tym czasie będą realizowane z opóźnieniem. Utrudnienia potrwają do września. Bardzo przepraszamy za niedogodności.