Wybór tekstów polonijnych z Brazylii i Argentyny

ISBN: 83-7151-207-4
Rok wydania: 1997
Wydawnictwo: Elipsa

Jest to czwarty tom serii publikacji Zespołu Badań Języka Środowisk Polonijnych Pracowni Językoznawstwa Stosowanego Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, serii prezentującej dialekty Polonii w różnych krajach jej osiedlenia i pobytu.

Tom otwiera artykuł St. Dubisza „Konteksty językowe polszczyzny poza granicami kraju”, stanowiący teoretyczne wprowadzenie do omówienia sytuacji językowej Polonii brazylijskiej i poprzedzający wybór tekstów (wraz z komentarzami) z obszaru Brazylii w opracowniu J. Linde-Usiekniewicz. Tom prezentuje również sytuację językową zbiorowości polonijnej w Argentynie w oparciu na wyborze tekstów i komentarzach, będących dziełem E. Bańkowskiej.

UWAGA! W czerwcu 2020 rozpoczyna się remont w siedzibie pomieszczeń księgarni. Zamówienia złożone i opłacone w tym czasie będą realizowane z opóźnieniem. Utrudnienia potrwają do września. Bardzo przepraszamy za niedogodności.